4 iemesli, kāpēc dzīvot savā mājā?

Noguruši no darba atgriežaties mājās un apstājaties pie saviem vārtiem. Atverot vārtus, pie jums skriešus dodas dārzā rotaļājušies bērni, bet pirmais pie jums nonāk priecīgi asti luncinošais ģimenes draugs – jūsu suns. Ikviens no sirds priecājas, ka jūs ieradāties mājās, un jūs pārsteidzoši pamanāt, ka darba dienas radītais nogurums ir zudis, bet mājas dzīves ritms jūs atspirdzina…

Māja ir vieta, kur jums jājūtas lieliski. Mājās jūs atjaunojat enerģijas resursus un jūtaties droši un ērti. Sava māja ir viena no labākajām iespējām, kā izpildīt šo uzdevumu. Zemāk apskatīsim galvenos iemeslus, kāpēc dot priekšroku savai mājai.

Kāpēc dzīvot savā mājā?

1.Privātāka dzīve
Lai gan cilvēkam pilnvērtīgai dzīvei ir nepieciešama sociālā komunikācija, tomēr vienlīdz nepieciešama arī iespēja būt vienatnē un privāti atpūsties. Sava māja un privāts dārzs piedāvā tam labākās iespējas.

2.Lielāka dzīvojamā platība
Savu māju jūs ideāli varat izveidot un iekārtot atbilstoši savām vajadzībām, un vispārējā gadījumā dzīvojamā platība privātmājā ir lielāka nekā dzīvoklī. Lielāka dzīvojamā platība samazina stresu, kā arī sajūtu, ka sānu pie sāna dzīvo citas personas, un ikdienā ļauj labāk justies un relaksēties. Praksē tas nozīmē, ka katram ģimenes loceklim ir vairāk vietas savām lietām, kā arī labākas iespējas nodarboties ar saviem vaļaspriekiem.

3.Savs dārzs
Savs piemājas dārzs ir viens no vērtīgākajiem iemesliem, kāpēc dzīvot savā mājā. Piemājas dārzā droši rotaļājošies bērni, grilēšana vai vienkārši atpūta savā dārzā sniedz īpašu apmierinātības sajūtu, kā arī nodrošina patiesi baudāmu uzturēšanos savā mājā. Savā mājā un dārzā ir daudz vienkāršāk turēt mājdzīvniekus, kā arī piedāvāt saviem četrkājainajiem draugiem vislabākos dzīves apstākļus. Daudzi māju īpašnieki arī augstu vērtē iespēju rušināties savā piemājas dārziņā, kā arī izaicināt sevi, izveidojot skaistu košumdārzu. Gandarījumu rada arī savā piemājas dārzā paša spēkiem audzēti svaigi produkti.

4.Izmaksu pārredzamība un ietekmēšanas iespējas
Dzīvošanas izmaksas savā mājā bieži vien ir zemākas nekā, piemēram, kādā dzīvoklī, kura dzīvojamā platība ir uz pusi mazāka. Ja daudzdzīvokļu māju gadījumā dažādi tarifi un izmaksu kārtība tiek noteikti ar kooperatīva vadošo personu vai kopsapulces lēmumu, tad savas mājas gadījumā izdevumi ir pilnībā pārredzami un arī tieši ietekmējami, un tas ar patēriņa vai savu lēmumu starpniecību.  Savu māju var pārvaldīt optimāli un, ja ir vēlme, tad arī ļoti ekonomiski.

Atbildēt

*