Gaisa necaurlaidības panākšana mājā ir svarīga

Nepietiekama gaisa necaurlaidība ir viens no galvenajām mitruma problēmu cēloņiem mājās, tostarp arī pelējuma rašanās iemesliem. Robežkonstrukcijas ar nepietiekamu gaisa necaurlaidību laika gaitā neizbēgami novedīs pie konstrukciju bojājumiem, kas kopsavilkumā pasliktina arī dzīvojamo telpu stāvokli un cilvēku veselību. Turklāt saistībā ar slikti hermetizētām konstrukcijām ievērojami palielinās arī ēkas siltumenerģijas izmaksas.

Problēmu faktiski pastiprina arī fakts, ka mitruma bojājumi bieži vien kļūst redzami tikai pēc ierastā garantijas perioda (2 gadi) beigām.  Bojājumu, kas radušies nepietiekamas gaisa necaurlaidības nodrošināšanas rezultātā, remonta darbi parasti ir darbietilpīgi un dārgi. Lielākoties ir nepieciešams atvērt robežkonstrukcijas, salabot bojātās vietas, pēc tam veikt korektu konstrukcijas hermetizēšanu un atjaunot apdari.

Gaisa necaurlaidības sasniegšana ir viens no mūsdienu ēkas galvenajiem uzdevumiem, ko klienti vēl pilnībā nav novērtējuši, un tāpēc joprojām būvniecības fāzē ir iespējams redzēt objektus, kur attiecīgā tēma nav pārdomāti risināta.

Par gaisa necaurlaidību ir jādomā jau projektēšanas posmā

Lai nodrošinātu ēkas robežkonstruciju gaisa necaurlaidību, ar to jānodarbojas jau projektēšanas stadijā, kā arī jānovērtē konkrēti savienojumu risinājumi un jārod praktiski un izpildāmi risinājumi. Vairumā gadījumu ir jāprecizē un jāplāno konkrēti darba posmi, kā arī jāseko, lai tie savlaicīgi darba procesā tiktu izpildīti.

Ja darba posmi, kurus nepieciešams veikt, lai sasniegtu konstrukcijas gaisa necaurlaidību, nav rūpīgi pārdomāti un savlaicīgi izpildīti, tad vēlāk to izpilde bieži vien ir neiespējama vai kļūst ievērojami dārgāka.

Gaisa necaurlaidībai jābūt nodrošinātai visā mājas dzīves laikā, tāpēc īstenojamais risinājums ir jāprojektē un jāīsteno tā, lai tas darbotos visu laiku, ne tikai mājas pabeigšanas brīdī.

Finnlog piešķir lielu nozīmi savu būvēto māju gaisa necaurlaidībai, kā arī ir izstrādājis efektīvus risinājumus. Gaisa noplūdes aprēķinu mērījumi, kas veikti Finnlog mājām, ir bijuši ievērojami labāki nekā noteiktajās prasībās nepieciešams.

Kam pievērst uzmanību?

Lai nodrošinātu augstu gaisa necaurlaidību, jāizmanto efektīvi hermētiķi, kas laikā nenoveco. Kritiskākās un svarīgākās vietas, kurām nepieciešama hermetizācija, ir saistītas ar logu un durvju perimetru, robežkonstrukciju stūriem un savienojuma vietām.

Lietojot dažādus hermetizācijas līmlentes, virsmas ir jāattīra no putekļiem un netīrumiem, kā arī, lai nodrošinātu efektīvu saķeri, ja nepieciešams, apakšējā virsma iepriekš jāgruntē. Uzstādot hermetizācijas līmlentes, ir jāizmanto piemērotas plastmasas lāpstiņas vai rullīši, lai noblīvētu un nodrošinātu pareizu kontaktu starp līmlenti un pamatni. Caurvadu hermetizācijai ir lietderīgi izmantot atbilstošas ​​manžetes un piemērotas mastikas.

Augstas kvalitātes hermetizējošus materiālus var izmantot arī pie temperatūras -10 ° C, kā arī nepastāv šķēršļi korekta darba izpildei.

Māja ar augstu gaisa necaurlaidību nodrošina ilglaicīgu mājas veselību!

Atbildēt

*