Kas jāzina, izvēloties logus?

Saistībā ar katru māju ir nepieciešams izdarīt vairākas svarīgas izvēles. Logu izvēle ir viena no šīm svarīgākajām izvēlēm. Ko jums vajadzētu zināt par logu izvēli, kā arī, ko katram pasūtītājam vajadzētu zināt?

Logu mērķis ir nodrošināt telpu ar dabisko gaismu, piedāvāt skaistus skatus, padarīt izteiksmīgāku mājas interjeru, kā arī ārējo arhitektūru un papildus vēl nodrošināt logu praktisku izmantošanu un siltumnoturību.

Kā atrast sev piemērotus logus, ņemot vērā visu iepriekš uzskaitīto?

Saprātīgi būtu uzsākt ar logu tipa izvēli.

 

Vācu tipa logi

Izplatītākais logu tips ir vācu logi, kas ir ļoti praktiski izmantojami. Vācu tipa logiem ir viens rāmis, un parasti tie ir ar dubultu vai trīskāršu stikla paketi, atverami uz iekšpusi, kā arī tiem ir atvāžamas un ap savu asi pagriežamas pozīcijas.

Vācu tipa logi ir ērti atverami, tos var atstāt ventilācijas pozīcijā, kā arī tie ir ērti tīrāmi, jo atvēršana ir uz iekšu un tādējādi tiek nodrošināta vienkārša piekļuve logu virsmām.

 

Somu tipa logi

Somu logiem ir divi atsevišķi rāmji, no kuriem iekšējā rāmī parasti ir dubulta stikla pakete, bet ārējā rāmī stikls vai arī dubulta stikla pakete. Atvērums abiem rāmjiem ir uz iekšpusi, rāmji ir savienoti, kas pieļauj logus atvērt tikai daļēji.  Var atvērt arī iekšējos un ārējos rāmja savienojumus, taču šī iespēja tiek izmantota galvenokārt logu mazgāšanai – tīrīšanai, jo tā ir mazliet neērta.

Somu logu priekšrocība ir laba siltumizolācija.

 

Dāņu tipa logi

Dāņu logiem ir viens rāmis, dubulta vai trīskārša stikla pakete, tie atveras uz āru vai uz sāniem, slīpi vai pagriežami ap savu asi.

Dāņu logi ir piemēroti vietās, kur loga atvēršana uz iekšpusi ir apgrūtināta, vai ļoti neērta.  Dāņu logu atstāšana atvērtā stāvoklī, kad atrodaties ārpus mājas, nav ieteicama, jo pa logu, kas atstāts slīpi atvērtā ventilācijas pozīcijā uz ārpusi, telpās var ieplūst lietus ūdens.

 

Logu materiāls

Guļbūves mājām labāk piemēroti ir koka logi – citi iespējamie PVC un alumīnija vai koka-alumīnija logi šīs dabīgās koka mājas izskatam nav īpaši piemēroti.

 

Logu stikla paketes

Šodien gandrīz par standartu ir kļuvušas trīskāršās stikla paketes, kurās telpa starp stikliem tiek aizpildīta ar argonu vai kriptona gāzi, kas nodrošina vēl labāku siltumizolāciju.
Arvien biežāk arī stikla paketēm tiek izmantoti PVC vai kompozītmateriālu starpprofili, kas palīdz novērst kondensāta rašanos loga apakšā.

Šodien logi, kuru siltuma caurlaidības koeficients ir tuvu šim rādītājam U = 1 W/(m2K), tiek uzskatīti par ļoti labiem.

 

Logu izvēle

Papildus iepriekšminētajam piemērotu logu izvēle jūsu mājai ir atkarīga no reālās nepieciešamības, kādā veidā logiem būtu jābūt atveramiem un vai ir nepieciešams atvērt visus logus. Privātmājā parasti nav nepieciešams, lai visi logi būtu atverami. Šis ir svarīgs faktors, jo, pasūtot logus, var ietaupīt, kā arī to ir vērts izmantot.  Tomēr katrā istabā ir jābūt vismaz vienam atveramam logam.

Atbildēt

*