Iekšējo kāpņu izvēle sākas ar telpas plānu

Tā kā liela daļa no māju būvētājiem, vadoties pēc optimālas būvniecības cenas un zemes gabala izmēra, būvē divstāvu mājas, līdzi ar to ir jānodarbojas arī ar kāpņu izvēli. Mājas iekšējās kāpnes ir svarīga izvēle, kas katram mājas būvētājam ir pamatīgi jāplāno un jāīsteno. No kāpnēm tiek gaidīta efektīva funkcionalitāte, drošība un labs izskats. Kā to panākt?

 

Kāpņu atrašanās vieta un forma

Iekšējo kāpņu vieta tiek noteikta ar mājas telpu plānu, un parasti kāpnes atrodas mājas centrā.  Visbiežāk kāpnes ir izvietotas mājas priekšnamā vai daļā, kas robežojas ar priekšnamu, kā arī, piemēram, dzīvojamā istabā. Būtībā ar telpas plānu parasti tiek noteikts arī kāpņu risinājums.

Ja kāpnes ir plānotas priekšnama zonā kā atsevišķa kāpņu telpa, parasti tiek izmantotas U veida kāpnes, kurām ir pakāpieni ar atstarpēm vai risinājums, kur kāpnes plūstoši pagriežas. U veida kāpņu priekšrocība ir tā, ka kāpnes no 3 pusēm ierobežo siena, kas nodrošina kāpņu drošu izmantošanu.

Tomēr, ja kāpnes ir plānots izvietot 2. stāvā no dzīvojamās istabas zonas, tad izplatītāka izvēle ir L vai I veida kāpnes, kā arī vītņu kāpnes.

 

Kāpņu materiāls

Guļbaļķu mājā lieliski iederas koka kāpnes. Materiāls galvenokārt ir priede, osis vai ozols. Tādā pašā uzskaitītajā kārtībā palielinās arī materiāla cenu klase un materiāla izturība, tāpēc kāpnes bieži vien tiek kombinētas tā, lai pakāpieni būtu izgatavoti no izturīgā ozolkoka, bet malas, piemēram, no priedes.

Kāpņu materiāla izvēle ir īpaši svarīga dzīvnieku mīļotājiem, jo, ja pakāpieniem tiem izmantots mīkstākais priedes materiāls, tad suņu nagi to var ātri sabojāt.

Visām kāpnēm ļoti svarīgas ir arī margas, jo drošība mājās ir primāra. Vizuāli gaisīgas margas ar lielām atstarpēm var būt efektīvas, bet, ja mājā ir mazi bērni, tad risks, ka bērni starp šādām retām margām var izkrist, ir ļoti liels.

Pateicoties kāpņu materiāla izvēlei un dažādu materiālu un krāsu kombinācijām, katras kāpnes var padarīt par apskates objektu un dizaina pērli. Piemēram, koka kāpnēm lieliski ir piemēroti stikla norobežojumi, kas vizuāli saglabā plašumu, bet vienlaikus nodrošina drošību. Tumšākas krāsas pakāpieni un margas arī vienkāršas kāpnes padara par pievilcīgām un interesantām.

 

Kāpņu pasūtīšana

Pasūtot kāpnes, savlaicīgi ir ieteicams konsultēties ar kāpņu ražotāju, kā arī piesaistīt speciālistu jau mājas būvniecības fāzē, lai noņemtu izmērus un arī atrastu piemērotus stiprinājuma punktus.  Kāpņu pasūtīšanas stadijā ir vēlams plānot arī kāpņu apgaismojumu. Kāpņu pakāpienu apgaismojums ir ne tikai efektīvs un skaists, bet palīdz rūpēties arī par drošību.

Kārtīgas kāpnes nav lētas, bet kāpņu izturība un drošība, kā arī skaists izskats ikdienā ir tie faktori, kas attaisno kvalitatīvu kāpņu iegādi.

Atkarībā no izvēlētajām kāpnēm un materiāla, vidējais kāpņu piegādes laiks parasti ir apmēram 4 -6 nedēļas.

Jauku kāpņu izvēli!

Atbildēt

*