Padari savu mājokli īpašu!

Vai māja, kas celta pēc tipveida projekta, var būt unikāla un atšķirīga? Protams, tas ir iespējams, un varu droši apgalvot, ka jebkuram mājoklim vajadzētu būt sava īpašnieka svētajai un īpašajai vietai. Kāpēc gan unikalitāte ir tik svarīga, un kā to sasniegt?

Unikalitāte ir vērtība

Mūsdienās vairāk nekā nekad agrāk ir cieņā unikāli risinājumi un idejas, kas ir ārpus ierastā rāmīša. Ikviens cilvēks ar savām oriģinālajām idejām ir radošs un ar savu darbību ietekmē citu cilvēku dzīvi. Ļoti bieži jaunas idejas un vērtības rodas, sadarbojoties cilvēkiem ar dažādām zināšanām, domām un prasmēm.

Dzīves videi ir liela ietekme uz cilvēka attīstību, tai skaitā uz viņa radošumu. Vispār par dzīves vidi var uzskatīt jebko, kas mums ir apkārt, taču lielāko daļu laika pavadām telpās – gan darbā, gan mājās.

Tāpēc piemērota mājokļa izvēle sev un ģimenei, kā arī tā pielāgošana savām vajadzībām un gaumei ir ārkārtīgi nozīmīga. Mājas videi jāsniedz mums drošības sajūta, iedvesma un laba pašsajūta, un par to ikvienam topošajam mājas īpašniekam jāsāk nopietni domāt jau mājas projektēšanas stadijā.

Pietiek ar nelielām izmaiņām

Lai padarītu māju unikālu un sev piemērotu, nebūt nav vajadzīga ne uzkrītoša arhitektūra, ne krāsojums. Pietiek ar pavisam mazām atšķirībām, kas izmaina māju gan no ārpuses, gan no iekšpuses, padarot to īpašu un mājīgu.

Piemēram, pietiek nokrāsot ārējās logu apdares un ēkas stūrus atšķirīgā krāsā, vai arī uzstādīt labi pārdomātu ārējo apgaismojumu, kas liek mājai mirdzēt. Apziņa, ka esi veicis šādas nelielas izmaiņas savā mājoklī, radīs tev siltas sajūtas ikreiz, kad dosies iekšā pa sētas vārtiem.

Problēma pat nav tajā, ka mājas pārveidošana būtu pārāk dārga, bet gan tur, ka par šo lietu parasti aizmirst īstajā laikā iedomāties, un tā tas arī paliek neizdarīts.

Par šīm mazajām niansītēm vajadzētu padomāt jau mājas projektēšanas stadijā, atliekot šīm bieži vien gluži sīkajām darbībām mazliet naudas un laicīgi informējot par tām būvniekus. Mājas izdaiļošanas grūtākā daļa ir ne jau pati izpilde, kam dažos gadījumos pat vispār nevajag papildu līdzekļus, bet gan labu ideju atrašana.

Ikviens var atrast sev piemērotākās idejas un risinājumus, lai padarītu savu mājokli īpašu un atšķirīgu. Vienalga, vai tās ir lielas vai mazas izmaiņas, bet tikai tās piedod mājoklim noskaņu un padara pievilcīgu gan tā iemītniekiem, gan garāmgājējiem.

Padari savu mājokli skaistu un īpašu!

Atbildēt

*