Guļbūves mājas ir būvētas jau gadsimtiem. Pieredze un prasmes tiek glabātas un nodotas meistariem no paaudzes paaudzē.  Laika gaitā guļbūves būvniecības tradīcijas un prasmes ir saglabātas un attīstītas, kā arī labākās no tām ir pielāgotas mūsdienu prasībām un dzīves vides nosacījumiem.

Ja tiek izslēgtas manuāli un tradicionālā veidā būvētās guļbūves, tad galvenā attīstība ir notikusi, pateicoties jaunajām tehnoloģijām.

Pateicoties mūsdienu ražošanas tehnoloģijām, baļķu materiālus iepriekš var sagatavot ar ļoti precīziem izmēriem, kā arī nodrošināt vienmērīgu materiālu kvalitāti un rūpnīcas apstākļos sagatavot tādus materiālus un produktus, kuru montāža objektā būtu viegla un ātra.

Finnlog līmētie frēzbaļķi ir lielisks guļbūves mājas tālākās attīstības piemērs, kur, pateicoties unikālai tehnoloģijai, tiek nodrošināta ļoti zema mitruma līmeņa koka lameļu salīmēšana. Rezultātā tiek iegūti līmēti frēzbaļķi, kuriem ir mazākas deformācijas un nosēšanās, kā arī plaisas ir minimālas, salīdzinot ar masīvkoka baļķiem.

Tajā pašā laikā frēzbaļķi saglabā visas guļbūves mājas priekšrocības – mājā notiek dabīga mitruma regulēšana, kā arī masīvais frēzbaļķis lieliski akumulē siltumu, un apvienojumā ar dabīgu un tīru materiālu tiek nodrošināta labākā dzīves vide.

Frēzbaļķu ražošana visā ražošanas procesa gaitā tiek rūpīgi un nepārtraukti kontrolēta. Pilnībā automatizētās ražošanas līnijas un iekārtas nodrošina baļķu un pārējo detaļu visu griezumu un izmēru lielu precizitāti.

Kopsavilkumā visaugstākās kvalitātes koksnes materiālu ražošana līmēto frēzbaļķu māju ārsienām nodrošina lielisku hermētiskumu, jo ārsienu konstrukcijā esošie baļķi, stūra bloki un detaļas tiek izvēlēti ar visaugstāko precizitāti.

Tas viss palīdz uzlabot mājas siltumnoturību. Mājas siltumnoturība vienmēr būtu jāvērtē kopumā, nevis tikai pamatojoties uz ārsienām. Guļbūves mājas gadījumā ārsienu siltumnoturība tiek kompensēta ar labāku grīdas un jumta konstrukcijas izolāciju.

 

Līmētu frēzbaļķu guļbūves mājā ir viegli realizējamas dizaineru idejas un plāni. Šo māju projektēšanā var izmantot daudzveidīgu arhitektūru, kā arī tās veiksmīgi var būvēt gan modernā pilsētas vidē, kur modē ir lielas stikla virsmas, gan arī lauku apvidū, kur galvenā uzmanība tiek pievērsta harmonijai ar apkārtējo dabu.

 

Līmētu frēzbaļķu guļbūves māja ir guļbūves mājas mūsdienu versija – guļbūves mājas 2.0 versija.