Ja pieminēt vārdu “guļbūves māja”, tad lielai daļai no cilvēkiem rodas priekšstats par kādu no Igaunijas Brīvdabas muzejā eksponētajām lauku saimniecību ēkām, kas ar saviem masīvajiem salmu jumtiem ir kā pie zemes piespiestas, un kuras raksturo mazi logi un zemas durvis. Sākotnējā reakcija ir, ka guļbūves mājas un lielas stikla virsmas nav apvienojamas.

Guļbūves māju attīstība

Tomēr guļbūves māju attīstība nav apstājusies, un lielāku stikla virsmu izmantošana guļbūves mājā vairs nav šķērslis. Īpaši labus risinājumus spēj piedāvāt ražotāji, kas izgatavo guļbūves mājas no līmētās koksnes.  Kā lielisku piemēru var minēt Finnlog modernās funk stila mājas, kurās droši un lielā daudzumā tiek izmantotas lielas stikla virsmas.

“Stikla virsmas padara ēku gaisīgāku, plašāku, gaišāku un arhitektoniski daudzveidīgāku.”

Pateicoties guļbūves māju no līmētās koksnes tehniskajiem risinājumiem un mazākai sienu nosēšanās iespējai salīdzinājumā ar masīvkoksnes sienām, šīm mājām var nodrošināt efektīvus un uzticamus risinājumus ar lielām stikla virsmām.

Guļbūves mājas logi

Guļbūves mājai vislabāk ir piemēroti koka logi, kas saskaņojas ar koka mājas būtību. Lielas stikla virsmas vispārīgā gadījumā nav atveramas, bet vienmēr katrā telpā paliek vismaz viens atverams logs vai terases durvis.

Koka logu biezākais rāmis palīdz uzsvērt mājas arhitektūru un raksturu, kā arī ar lielajām stikla virsmām veido mājas vizuālo ritmu.

No lielām stikla virsmām nevajadzētu baidīties arī sakarā ar lielākām apkures izmaksām, jo logu siltumnoturība ir būtiski uzlabojusies, kā arī pie mums esošais arvien siltākais klimats izlīdzina šīs izmaksas.

Lielas stikla virsmas galvenokārt tiek uzstādītas mājas privātajā pagalma pusē un tās atveras uz terasi. Vizuāli šīs stikla virsmas palielina telpas, kā arī rada iespaidu, ka terase ar terases mēbelēm ir daļa no dzīvojamās telpas. Siltā laikā tas nemanot liek savu dzīvi pārcelt uz terasi, kā arī plašās stikla virsmas palīdz mainīt mūsu dzīvesstilu un vairāk uzturēties svaigā gaisā.

Kopumā var piebilst, ka mūsdienu guļbūves mājas, īpaši guļbūves mājas no līmētās koksnes, ļauj izmantot visus modernos un mūsdienu māju elementus, kuru vidū neapšaubāmi ir lielās stikla virsmas. Izvēlies modernu guļbūves māju un baudi plašos skatus!