„Finnlog” māja palīdzēs saglabāt veselību, saudzēt dabu un kopt tradīcijas

Veselīga un pilnīga dzīves vide

Mūsdienās vairs nav mazums tādu cilvēku, kas apzinās veselīga dzīvesveida nozīmi. Modes tendences aizvien biežāk liek izvēlēties tieši ekoloģiskas preces un produktus. Acīmredzot šādu izvēli ietekmē arī cilvēku personīgā pieredze: nereti pārliecināmies, ka izvēle par labu ekoloģiskajiem ražojumiem palīdz uzlabot mūsu dzīves kvalitāti.

Moderni mājokļi ar baļķu sienām – tā ir iespēja paņemt vislabāko no  senču tradīciju pūra, lai atjaunotu dabiskumu mūsu dzīves vidē. Baļķu sienas izstaro patīkamu siltumu un visu diennakti ļauj izjust dabas klātbūtni. Turklāt baļķu mājām ir raksturīgs vienmērīgs mitruma līmenis un laba siltumizolācija, kas samazina dažādu alerģiju risku un palīdz uzturēt gan fizisko, gan garīgo veselību.

Dabas ornamenti būs visskaistākais rotājums Jūsu ģimenes dzīves telpai!

Māja, kas saudzē dabu

Izvēloties mājokļa veidu, cilvēki visbiežāk interesējas par siltumizolācijas īpašībām. Protams, tas ir būtisks faktors, lai ikdienā nodrošinātu dzīves kvalitāti. Tomēr ne mazāk svarīgi ir domāt par to, lai mūsu ietekme uz dabu būtu pēc iespējas mazāk postoša, un baļķu māju iemītnieki šai ziņā ir neapstrīdami zaļās domāšanas līderi.

  • Būvējot māju no mežā augušiem materiāliem, mēs dabīgā veidā izmantojam atjaunojamos resursus. Šādi radām iespēju arī mūsu pēctečiem no tās pašas dabas teritorijas paņemt kaut ko sev nepieciešamu un noderīgu.
  • „Finnlog” māju baļķu materiālu ražošanā nerodas liekie atkritumi. Visus koksnes pārstrādes pārpalikumus izmantojam apkurei, tādēļ fosilais kurināmais mums nav vajadzīgs.
  • Kaut kad tālā nākotnē, kad baļķu mājas dzīve beigsies, koksne ātri vien no jauna iekļausies dabiskās aprites ciklā, jo arī baļķu utilizācija notiek dabīgā ceļā.

Dzīvot baļķu mājā – tas nozīmē ņemt no dabas tik daudz, cik nepieciešams, un tik maz, cik iespējams.

Saikne ar pagātni dod spēkus

Cilvēki no paaudzes paaudzē vienmēr ir nesuši sev līdzi tradīcijas. Baļķu māju būve ir izcils piemērs, kā tradīcijas var būt noderīgas arī mūsdienu cilvēkam. Igaunijā baļķu māju būvniecības noturību cita starpā sekmē arī praktiskie apsvērumi: šai reģionā koksnes vienmēr ir bijis pietiekami daudz, lai no tās būtu ērti būvēt mājokļus.

Tradīcijas – tās ir mūsu saknes. Cilvēks vēlas just pastāvīgu saikni ar senču uzkrāto pieredzi, jo tā sniedz stabilitātes sajūtu un dod spēkus darboties tālāk.

Māja, kuras būvniecībā pielietota paaudžu paaudzēs uzkrātā pieredze, spēj garantēt tās iemītniekiem drošību un labsajūtu.