Theo Raudsep

Radiologs T.R. "Māja ar dvēseli"

Finnlog Group OÜ
Keemia 4, 10616 Tallinn
Tel: (+372) 6225 845

Finnlog klient - Theo Raudsepp

Radiologs T.R. “Māja ar dvēseli”

Radiologs T.R. uzbūvēja māju, kurā vienmēr silti tiek uzņemti ieradušies viesi. „Tā ir māja ar dvēseli,” tā T.R. raksturo Otepē Ainavu aizsardzības zonā uzbūvēto guļbaļķu māju.

„Sākumā mēs centāmies izvēlēties starp dažādu tipu guļbaļķu mājām, piemēram, apaļiem tēstiem baļķiem, bet galu galā izvēle apstājās pie līmētiem baļķiem. Vienīgie, kas piedāvāja šādu tehnoloģiju, bija Finnlog. Tā kā mājai nepieciešamie baļķi tiek izgatavoti Somijā, un viņiem ir ilggadēja līmēto baļķu izgatavošanas pieredze, mēs izvēlējāmies tieši viņus”, savas līmēto baļķu mājas izvēli pamato T.R.

„Svarīgs faktors bija arī projekta saskaņošana, un tas nesagādāja nekādas problēmas. Otepē Ainavu aizsardzības zonā atļāva mums celt šādu māju”, apmierināti viņš nosaka.

Sevišķā mājā – sevišķi darbi

Māja atrodas uz T.R. vecāku zemes. Apkārt jaunajai Finnlog līmēto baļķu vasaras mājai atrodas arī vecas mājas un celtnes, kuras izceļ jaunās celtnes svaigo izskatu. Un šī jaunā māja patiešām ir laba – pateicoties atjautīgajam projekta risinājumam, māja tika pie nulles stāva. Tā māja izskatās no vienas puses – mānīgi maza, bet no otras – augsta un plaša. No mājas bēniņiem atklājas tāds skats kā no torņa. Sakarā ar reljefa slīpumu uz balkona esošajam cilvēkam rodas tāda sajūta, it kā viņš būtu uzkāpis skatu tornī. Savukārt atvērtie balkoni ir teicama vieta pārdomām jaukās lauku apkārtnes aplūkošanai. No šejienes redzami arī raibie bišu stropi.

Nulles stāvā izvietota darbnīca, kurai līdzīgu atrast būs ļoti grūti. Māju katru dienu izmanto R.R. un M.R., T.R. vecāki, kas šeit nodarbojas ar savu cēlo darbu. R.R. šuj igauņu nacionālos tautas tērpus, darbs pie kuriem sākas ar vilnas krāsošanu, un tie ir tīra roku darba paraugs. Stāvā, kurš pēc projekta plānots kā biljarda zāle un atpūtas telpa, izvietots drēbju pakaramais, kurš pilns ar raibiem, krāsainiem kostīmiem, vienu par otru skaistākiem. R.R. darbnīca ir tautas tērpu cienītājiem zināma vieta, kur netiek darināti pakaļdarinājumi vai brāķis.

Ilgi gaidītā skaistule

„Tā kā ceļot māju nebija nekādas steigas, viss celtniecības process noritēja mierīgi, un mēs celtniecības laikā varējām mierīgi realizēt korekcijas. Es esmu apmierināts ar gala rezultātu, un pat ja būtu gribējis kaut ko mainīt, Finnlog vienmēr bija gatavi palīdzēt”, uzņēmumu slavē T.R.. Savukārt R.R. piebilst: „Kad celtnieki veica savus darbus, mēs paši šeit atradāmies. Mēs nevaram pateikt neko sliktu – korekts darbs un celtniekiem pakaļ staigāt nevajadzēja”.

Kopumā ņemot, trīs gadus celta un beidzot gatava māja – liels prieks visai ģimenei – 150 izmantojamo kvadrātmetru pietiek bērniem un arī atpūtai. Īpaši bērniem patīk caur trīs stāviem vijošās kāpnes un arī iekšējais balkons.

„Pateicoties kopējai kompromisu atrašanai mums tagad ir gatava māja”, savu pateicību par firmas fleksibilitāti izsaka Teo. Un protams, svarīga ir rekomendācija – Finnlog guļbaļķu māju pirms tam bija iegādājies T.R. kursabiedrs. Bet vārdi vienmēr atradīs savu varoni.