Sander Remme

"Man patīk koka siltums un mājības sajūta"

Finnlog Group OÜ
Keemia 4, 10616 Tallinn
Tel: (+372) 6225 845

“Man patīk koka siltums un mājības sajūta”

S. R. ģimene dzīvo guļbaļķu mājā Finnlog kopš 2008 gada. „Mēs nekad neesam plānojuši celt mūra māju – mūsu zemes gabals atrodas mežā un uz tā iederas tikai koka māja,“ tā S. R. pamato savas ģimenes izvēli par labu guļbaļķu mājai.

Visi seši ģimenes locekļi, ieskaitot divus lielus suņus, līdz pat šim brīdim ir ļoti apmierināti ar izmaiņām savos dzīves apstākļos. Protams, it īpaši suņi, jo tagad mūra apbūves ainavu vietā viņu rīcībā ir īsts mežs. Savukārt bērniem – katram sava istaba. „Agrāk mēs dzīvojām 70 m2 dzīvoklī un, pārceļoties uz dzīvi mājā, konstatējām, ka mums tagad ir ļoti daudz brīvas vietas“,  nosmīn saimnieks.

„Laikā, kad piemērojām standarta projektu savam zemes gabalam un atrašanās stāvoklim attiecībā uz debess pusēm, mēs, protams, nevarējām paredzēt daudzas lietas. Finnlamelli arhitekts bez jebkādām grūtībām pārveidoja projektu tā, kā mēs to gribējām. Protams, dažas lietas mēs šobrīd būtu darījuši citādāk, bet pie tā nav vainīga firma, bet gan mēs paši. Cilvēks nekad nebūs ar visu pilnībā apmierināts un, manuprāt, tas ir galvenais virzītājspēks. ” smejas Sanders. Bet tas arī ir vienīgais par ko viņš var pažēloties attiecībā uz māju.

Par spīti nelielām neveiksmēm

Uzņēmumu Finnllog S. R. ieteica celtnieks, kurš remontēja viņa ģimenes dzīvokli pilsētā: „Vietējā celtniecības tirgū diezgan daudz nekvalitatīvu pakalpojumu sniedzēju. Mēs plānojām celt māju un pētījām situāciju šajā jomā. Tad celtnieks mums pastāstīja, ka Finnlog ir uzticama firma un ražo kvalitatīvas mājas. Tad mēs devāmies izpētīt ieteikto variantu.“ Labs padoms – tā ir labākā rekomendācija, daudz labāka par jebkādu nopirktu reklāmu.

„Visu, kas celtniecības gaitā notika nedaudz ne tā kā vajadzētu, celtnieki lieliski izlaboja. Nedaudz nelīdzenu sienu – izlīdzināja, bet visus sīkumus es īsti neatceros un arī nevēlos atcerēties. Celtniecības laiks vienmēr prasa stiprus nervus no visiem. Par spīti nelielām neveiksmēm mēs saņēmām labu māju un šajā ziņā Finnlog ir patiešām pārbaudīts uzņēmums, “  ar uzslavu apkopo teikto S. R.

Ģimene izbauda dzīvi guļbaļķu mājā

Pēc S. R. domām, nelielas dzīves neērtības dzīvojot personīgajā mājā sagādā vajadzība daudz braukāt. Jauka 155 m2 ģimenes māja atrodas vietā ar nosaukumu Vääna. Bet viss pārējais atrodas pilsētā: darbs, bērnudārzi un skolas. Bet tomēr mežs un apkārtējā vide šīs nelielās neērtības pilnībā kompensē.

Kaut arī par guļbaļķu mājām saka, ka tām laika gaitā nepieciešama pastāvīga apkope, S. R. ģimenei tādas problēmas vēl nav radušās. „Mājai, kurā dzīvojam jau daudzus gadus vēl nekāda apkope nav bijusi vajadzīga. Līdz brīdim, kamēr ievācāmies, mājai bija pietiekoši laika, lai izžūtu un kā pienākas nofiksēties savā vietā zem smagā jumta sloga. Gaisa siltumsūknis lieliski likvidēja iekšas mitrumu.“

Uz jautājumu, kas S. R. viņa mājā patīk vislabāk, viņš atbild šādi: „Tas arī nav tiešā veidā saistīts ar māju. Man patīk koks, šī materiāla siltums un mājība. Man patīk dzīvot guļbaļķu mājā. Bet vairāk par visu man patīk baudīt mieru no rītiem, kad bērni guļ. Kamīnā sprakšķ degoša malka un televizors izslēgts.  Apkārt klusums un miers. Man vienkārši patīk mierīga atmosfēra“.