Jaanus Ikla

„Mana māja ir silta un mājīga!“

Finnlog Group OÜ
Keemia 4, 10616 Tallinn
Tel: (+372) 6225 845

J. I.: „Mana māja ir silta un mājīga!“

J.I. vēlējās, lai viņa māja būtu ekoloģiska un pēc iespējas dabīga. Guļbaļķu māja likās šīm vēlmēm atbilstoša izvēle. Ko nu vēl, kā tikai doties interneta plašumos informācijas medībās.

„Uzņēmuma Finnlog nosaukums tika minēts vairākos interneta forumos saistībā  ar guļbaļķu māju celtniecību.  Slavēts tika gan uzņēmums, gan arī māju kvalitāte. Apskatījām arī  Finnlog mājas lapu un pieņēmām lēmumu, balstoties uz redzētajām bildēm. Kaut gan  Finnlog nebija viens no lētākajiem uzņēmumiem, par savu izvēli bijām pārliecināti,“ stāsta  J.I. Ģimene neuzskatīja par vajadzīgu pat mājas apskati reālā izmērā – tik labu iespaidu atstāja Finnlog kvalitāte un cilvēki, kas ieteica šo uzņēmumu. Ģimene nebija vīlusies.

Pēc kontaktēšanās ar uzņēmumu, viss turpmākais tika plūstoši organizēts.
Noteikta vēlme bija tuvība ar dabu

Viljandi apkaimē, skaistā ainavā plānotās mājas celtniecības darbi, pēc Iklas vārdiem, ritēja bez īpašām problēmām. Nelielas kļūmes, kas tika atklātas, tika likvidētas pirmās apkopes laikā.  „Ar māju esam ļoti apmierināti. Uz šo brīdi esam šeit dzīvojuši jau gandrīz gadu un nekādi nepatīkami pārsteigumi nav parādījušies,“ priecājas J.I. Tādejādi ģimene ar diviem bērniem var mierīgi baudīt savu patīkamo un kluso dabai tuvināto dzīvi bez bažām.

Pēc J.I. vārdiem, viņu izvēle bija noteikta: „Mums ģimenē gan ir bērni, bet ne tikai viņu dēļ tika veikta šī izvēle dzīvot pēc iespējas dabīgāka materiāla mājā. Tomēr tā bija arī mūsu vēlme. Galvenokārt, vēlējāmies lai visas sienas nebūtu klātas ar ģipša plāksnēm, tas nozīmē, ka mēs nevēlējāmies savā mājā lielas, gludas un krāsotas virsmas. Šobrīd mūsu gatavā, mājīgā koka māja atrodas dabas ietvertā vietā, atstatus no pārējiem. Mums šeit ļoti patīk.“

Mājas sienas ir beicētas, jo ģimene patiešām nevēlējās dabīgo koka rakstu paslēpt arī iekštelpās.

Kad J.I. īsumā raksturo savu māju, viņš piemin tikai dažus vārdus: „Tā ir silta, patīkama un ar labu gaisotni. Arī mājīga. Arī mūsu apkure ir balstīta uz malkas apkuri. Virtuvē ir ar malku apkurināma plīts, viesistabā ir krāsns, kā arī centrālās apkures sistēmai ir izmantojam malkas apkuri. Tādēļ mūsu mājā ir patiešām  patīkams gaiss.“
Celtniecības brigādes darbs bija augstā līmenī

„Mēs bijām par vidējo līmeni prasīgāki klienti. Tādēļ varam teikt, ka celtniecības brigāde ar saviem pienākumiem lieliski tika galā. Papildus vēl mūsu mājas celtniecībai bija pastāvīga uzraudzība – mani vecāki dzīvo tepat tuvumā, kā arī mana dzīvesbiedre ievācās mājā jau diezgan agrā stadijā,“ stāsta vīrs.

Kā jau iepriekš tika minēts, arī tās  nelielās problēmas, kas radās celtniecības gaitā, tika atrisinātas jau pirmās mājas apkopes gaitā. Mājas apkope arī ir Finnlog celtniecības meistaru darbs, kas ir komplektā ar mājas iegādi – tiek pārbaudītas nosēšanās, nepieciešamības gadījumā tiek regulētas un līmeņotas atbalsta sijas, logiem un durvīm tiek pārbaudītas atstarpes un tiek pieregulētas līstes. Kā jau tipiskām koka mājām, arī guļbaļķu māja pirmo gadu laikā mitrumā piebriest un saulainā laikā atkal izkalst un saraujas. vēlāk mājai atsevišķi apkopi vairs nav nepieciešams veikt.

„Esmu arī agrāk saskāries ar celtniecības darbiem un celtniekiem, bet ar Finnlog brigādi man bija tikai pozitīva pieredze. Domāju, ka arī tad, ja mums tik pastāvīga kontakta visā celtniecības laikā nebūtu bijis, darba rezultāts būtu bijis ātrs un kvalitatīvs.