Erlend Tammenurm

"Divreiz pozitīva pieredze!"

Finnlog Group OÜ
Keemia 4, 10616 Tallinn
Tel: (+372) 6225 845

E.T.: “Divreiz pozitīva pieredze!”

E.T. ģimene pirmo reizi ar Finnlog mājām saskārās septiņus gadus atpakaļ. Tad E.R. izvēlējās sev vasarnīcu. Tagad, kad ģimene pilnībā nolēmusi pārvākties prom no dzīves pilsētā, E.T.no jauna vērsās pie Finnlog.

“Pirmo reizi, kad uzņēmuma Finnlog darbinieki atbrauca pie mums strādāt, māja bija gatava plānotajā termiņā ar precizitāti līdz minūtei. Protams, mēs bijām ļoti apmierināti ar viņu darbu”, speciālistus slavē E.T.. Tajā pašā ainaviskajā zemes gabalā pie upes Raplas apgabalā tika nolemts uzcelt lielāka izmēra dzīvojamo māju kā iepriekšējā vasarnīca, un, protams, atkal aicināt strādāt to pašu komandu. Vislabāk iepatikās projekts Luna, kurš tika izmainīts atbilstoši ģimenes vēlmēm – tika izvēlēta cita logu forma un pārplānotas dažas telpas. “Bez jebkādas papildus samaksas to visu izdarīja Finnlog arhitekts”,  priecīgi pastāsta E.T. “Jaunajā mājā mums nevajadzēja arī pirti, jo tā bija jau iepriekš uzceltajā vasarnīcā”.

Līmētie baļķi ir estētiski un izturīgi pret laika apstākļu iedarbību

Līmēto baļķu pievilcība bija E.T. dvēselei tuvāka, kā apaļie baļķi. “Mēs vairāk gribējām, lai māju celtu no kvadrātveidīgiem baļķiem: tas ievērojami vienkāršo iekšējo apdari un iekārtošanu”, skaidro E.T. Tajā brīdī, kad gleznainās dabas vietā ģimene nolēma uzcelt vasarnīcu, Finnlog tobrīd sāka publicēt savas reklāmas. Tā E.T. ievēroja uzņēmumu  Finnlog – Tammenurmiem patika māju ārējais izskats. “Par izšķirošo faktoru kļuva fakts, ka līmētie baļķi mazāk “staigā” atmosfēras apstākļu iedarbības rezultātā. Tā arī sākās sadarbība ar Finnlog”. Uz jautājumu, kāpēc ģimene neizvēlējās mūra māju, E.T. bija gatava atbilde: vienkārši mājai pie dabas šis projekts ir piemērots vislabāk.

Lielisks rezultāts!

Mājīgas guļbaļķu mājas gadījumā varētu domāt, ka tā tiek apkurināta tikai ar malku un kamīnu. Tomēr ceļot baļķu mājas ir vairākas iespējas veidot tā saucamo “inteliģento” māju tāpat, kā ceļot māju no jebkura cita materiāla. E.T. koka māja tiek sildīta ar ģeotermālās apkures sistēmas palīdzību. “Mēs pārvācāmies janvārī un esam ļoti apmierināti ar mājas siltumnoturību un apkures sistēmas izvēli. Viss ir ļoti ekonomiski”,  atzīmē E.T. Agrāk E.T. dzīvoja Paidē, daudz plašākā mūra mājā, bet tā kā bērni izauga un atbrauc uz mājām tikai brīvdienās, ģimeni pilnībā apmierināja neliela māja un tās atrašanās vietas maiņa – viss viens pret vienu. Pozitīvi iedarbojas arī estētiskais efekts. Izejot no pirtiņas uzreiz var ielēkt upē, un arī mājas teicami iekļaujas ainavā pie upes”.

Mazāk ietekmes uz apkārtējo vidi

Mūsdienās “zaļā” – ekoloģiskā domāšana ir neizbēgama. Visi, kuri dzīvošanai izvēlējušies koka mājas, ar lepnumu var teikt, ka šādā veidā radījuši vismazāko kaitējumu videi. Arī no bioenerģētikas viedokļa cilvēkam vispiemērotākā ir koka māja. Bet līdztekus mazākai dabas resursu izmantošanai, ekoloģija nozīmē arī veselību un labāku tās uzturēšanu. Koka māja vienmēr saviem iedzīvotājiem atmaksā ar labu – dzīvot tajā ir mājīgi un veselīgi. “Tieši tāpēc, ka mājas no līmētiem baļķiem ir veselīgas, es droši varu ieteikt Finnlog mājas citiem cilvēkiem”,  saka E.T. Ja viņam vajadzētu aprakstīt savu jauno māju ar trīs vārdiem, viņš noteikti izvēlētos apzīmējumus: mājīga, skaista un, pirmkārt  – veselīga.