Aivar Sõerd

"Veiksmīga izvēle"

Finnlog Group OÜ
Keemia 4, 10616 Tallinn
Tel: (+372) 6225 845

A.S. “Veiksmīga izvēle”

Kad A.S. stāsta par savu māju Kloogarannā, viņš neskopojas ar uzslavām.

Uz lūgumu ar trīs vārdiem raksturot ar smilšu kāpām un dabu saplūstošo guļbaļķu māju, A.S. atbild ar pieciem vārdiem: «Veiksmīgs projekts. Veiksmīga realizācija. Apmierinātība». Lieliska pludmales ainava, labiekārtots ciems, kā arī , funkcionējoša kaimiņu uzraudzība  – tie ir vārdi, kuri šodien attaisno zemes gabala izvēli jau pirms ilga laika. Galvenos maza ciema iespaidus viennozīmīgi rada guļbaļķu mājas. Tuvu A.S. un viņa ģimenes vasaras mājai lepni slejas dažas ar salmu jumtiem klātas mājas. Uz šo māju fona laminētie baļķi izskatās savādāk – vasarnīca izskatās mūsdienīgi – klasiska. Netipisks ir arī pats projekts – skatoties uz trijstūra veida vasarnīcu no ielas puses, tā izskatās vienkārša, bet no otras puses – ar skatu uz jūru vērsta, gaiša māja ar plašu, mājīgu terasi un lieliem logiem.

„Patiešām viss izdevās”, saka A.S. Pat drūmās ziemas dienās viņš izjūt apmierinātības sajūtu, no terases skatoties uz jūru.

Maza no ārpuses, bet no iekšpuses…?

Sajūta, ka vasarnīcai ir jābūt tieši tādai, A.S. bija jau sen. Kad pienāca laiks ķerties pie projekta realizācijas, sapni atlika tikai realizēt uz papīra. Par laimi, ieraugot Finnlog īpašo projektu, viņam nebija pretenziju. Kaut gan, varēja būt – tādu vasarnīcu kataloga bildītēs neieraudzīsiet.

„Projekts bija sarežģīts, bet viņi tika galā”, A.S. slavē uzņēmumu.

Vasarnīcai nav jābūt milzīgi lielai. No ārpuses kompakta un mīļa mājiņa, skatoties no iekšpuses ir plaša un gaisīga. Plašuma sajūtu rada mājas augstums, bet istabas nav pārāk apgrūtinātas ar starpsienām. Ievērojami palīdz arī uz jūru vērstie logi – no grīdas līdz griestiem, dažreiz radot iespaidu, ka priedes aug tieši viesistabā. Rūpīgi atlasītie dabīgie apdares materiāli rada mājai papildus vērtības sajūtu un komforta aromātu. Neliels virtuves stūrītis, savrupa guļamistaba, mājīga pirtiņa un istaba ar atvērtu balkonu otrajā stāvā – tas viss ir pietiekoši plašs, lai apmierinātu A.S. piecu cilvēku ģimenes vajadzības, lai arī viņa atpūtas paradumi neprasa milzīgas telpas. Darbā uzkrāto stresu viņš noņem pļaujot zāli un labiekārtojot apkārtni. Šīm vajadzībām šeit ir pietiekoši daudz vietas.

No guļbaļķu mājas līdz somu laminētajiem baļķiem

Tas, ka krastmalā vislabāk iederas guļbaļķu māja, pat ezim ir skaidrs. Bet kāpēc tieši Finnlog, tirgū taču ir daudz citu līdzīgu uzņēmumu?

„Es ticu Somijas kvalitātei, man liekas, ka ilgstošas tradīcijas un labākais baļķu materiāls – tie ir tie rādītāji, pateicoties kuriem tika izvēlēts Finnlog”,  viņš prāto. „Kad izpratu šos dažus kritērijus, izvēle ievērojami samazinājās.

Arī par uzņēmuma darba stilu A.S. neatradās neviena slikta vārda: „Viss notika teicami. Pat vēl vairāk, es nemaisījos celtniekiem pa kājām – nesteidzīgi tika izgatavoti pamati, tad mēs ilgi izvēlējāmies mājas krāsu. Man šeit pie mājas bija izlikta vesela krāsu palete, bet beigu beigās izvēle krita uz šo – pašu pareizāko krāsu.

”Kad lielā celtniecības buma laikā strādāja daudz tādu uzņēmumu, kam citu nebija ko darīt, Finnlog palika maksimāli korekts. Drīzā nākotnē gaida jauni darbi: teritorijā ieplānots celt vēl vienu jauku guļbaļķu celtni. Pirmkārt A.S. vēršas tieši pie korektiem un pieredzējušiem celtniekiem.

„Man izskatījās, ka viņiem tiešām patīk darīt šo darbu ”, viņš lakoniski izsakās. Un ar to ir izteikts viss, kas nepieciešams.