Guļbaļķu mājas skurstenis

Skursteņus pēc to konstrukcijas materiāliem varētu iedalīt ķieģeļu un moduļu skursteņos. Moduļu skursteņi savukārt iedalās bloku moduļu un metāla moduļu skursteņos.

Ķieģeļu skurstenis

Ķieģeļu skursteņa būtiska priekšrocība, kaut gan dažos gadījumos tas varētu būt arī traucēklis,  ir salīdzinoši smagais svars. Ķieģeļu skursteņa uzstādīšana ir darbietilpīga, bet, pateicoties šo skursteņu masīvumam, tie labi akumulē siltumu. Tādejādi, kurinot siltumu labi akumulējošu kamīnu, neiet zudumā daudz siltuma enerģijas. Vienlaikus skursteņa lielā masa var būt par traucēkli, jo īpaši, ja skurstenis tiek būvēts uz veca pamata. Vidēja ķieģeļu skursteņa svars, atkarībā no tā dūmvadu izmēriem un skaita, ir apmēram 1–2,5 tonnas. Šie rādītāji uzstāda apakšējiem pamatiem noteiktas prasības. Kā vēl dažas no ķieģeļu skursteņa priekšrocībām var minēt senās tradīcijas un ķieģeļu apdares veidu plašo sortimentu. Pateicoties šīm īpašībām, ķieģeļu skursteņi tiek izmantoti arī kā dizaina elementi.

Moduļu skurstenis

Igaunijā visvairāk tiek izmantoti Fibo un Schiedel moduļu skursteņi. To priekšrocības salīdzinājumā ar ķieģeļu skursteņiem ir īss uzstādīšanas laiks, augsta ugunsizturība un materiāla vieglais svars.

Bloku moduļu skursteņu būvniecībā tiek izmantoti šamota dūmvadi, kuriem ir augsta ugunsizturība un skābju izturība. Tiem apkārt tiek uzstādīta ugunsdrošas akmens vates izolācija. Ārējam slānim tiek izmantots speciāls skursteņa modulis. Skursteņu sortiments ir plašs: skursteņi ar vienu dūmvadu, skursteņi ar diviem dūmvadiem, kā arī ventilācijas dūmvadi. Pateicoties augstajai ugunsizturībai, starp moduļu skursteni un nesošo koka konstrukciju var atstāt tikai 5 cm lielu attālumu, kam, izmantojot ķieģeļu skursteņus, ir jābūt 10 cm lielam.

Ar metāla moduļu skursteņu palīdzību var veidot funkcionālāku telpu risinājumu un sarežģītākas pārejas uz jumta. Metāla moduļu skursteņus var uzstādīt tieši uz krāsniņas vai kamīna, tādejādi gan viesistabā, gan arī pirtī ievērojami ieekonomējot telpu. Nerūsējošā tērauda elementi sastāv no 0,5 mm ārējā un 1,5 mm iekšējā slāņa. Starp diviem metāla slāņiem ir uzstādīta 60 vai 100 mm bieza ugunsdroša vilnas izolācija. 60 mm bieza vilna ir piemērota kamīniem, kur temperatūra skurstenī nepārsniedz vairāk nekā 350 °C. 100 mm biezu vilnas slāni būtu nepieciešams izmantot krāsnīm, jo, kurinot krāsni, temperatūra var pārsniegt vairāk nekā 350 °C.