Bieži vien tiek apšaubīta baļķu mājas siltumizturība. Diezgan izplatīts ir uzskats, ka baļķu mājā ziemā ir auksti un apkures izdevumi ir lieli.

Mājas siltumizturību nosaka veselums – sienas, jumts, grīdas, logi un durvis. Siltuma zudums caur sienām mājā vidēji ir aptuveni 25% no visas mājas siltuma zuduma. Tādējādi mājas siltuma zudumu ietekmē ne vien sienas, bet ļoti būtiskā mērā arī tas, kā ir siltināts jumts, grīdas un kāda ir logu un durvju kvalitāte.

Masīvo līmēto baļķu sienas siltumizturība atbilst mūsdienās spēkā esošajām būvniecības normām, ja pārējās mājas daļas ir papildus siltinātas.

Šim nolūkam tiek veikts siltuma zuduma un kompensācijas aprēķins, kas parāda, cik lielā mērā jāsiltina pārējās mājas daļas, lai visā mājā tiktu nodrošināta normām atbilstoša siltumizturība jeb siltumvadīšanas faktora K vērtība 0,25 W/m2K.

“Finnlamelli” būvē dzīvojamās mājas, kurās var dzīvot visu gadu, no līmētiem baļķiem ar izmēriem 180x260mm un 202x260mm. Pretvēja izolācijai sienu uzstādīšanas gaitā starp baļķiem tiek ieklāts speciāls blīvējums, bet siltumizolācijai stūros – minerālvates sloksnes.

Jumta siltumizolācijai izmantojam akmens vati vismaz 350 mm.

Aiļu aizpildīšanai izmantojam masīva koka logus ar divkāršām vai trīskāršām stikla paketēm. “Finnlamelli” izmantojamo logu stikla paketes ir pildītas ar argona gāzi, kas ir ļoti labs siltuma izolators.

Šāda siltinājuma gadījumā masīvo līmēto baļķu sienas nav papildus jāsiltina ar vati vai pretvēja izolācijas plāksnēm; notiek dabīgā mitruma regulācija. Tieši to var uzskatīt par galveno baļķu māju pamatideju un priekšrocību.