Guļbaļķu ēkas logi un durvis

Ievērojamu lomu mājas ārējā izskatā nosaka logi un durvis. Izvēloties logus jāņem vērā apkārtējo būvju arhitektoniskās īpatnības, lietošanas ērtums un noturība. Finnlamelli iesaka izvēloties logus un durvis priekšroku dot dabīgiem un dabai draudzīgiem materiāliem.

Abiem logu tipiem ir priekšrocības

Logi tiek klasificēti atkarībā no atvēršanas veida un izmantotajiem materiāliem.

  • Uz iekšu atverami vācu tipa logi ir ērti ekspluatācijā un apkalpošanā, jo logi atveras uz ēkas iekšpusi. Vācu tipa logi ir aprīkoti ar speciālas aizvēršanas sistēmas rokturiem, kas ļauj atvērt logus slīpā un pagrieztā virzienā. Bez tam, iespējams uzstādīt viegli noņemamu kukaiņu aizsarg tīklu un komfortu palielinošu mikro-ventilācijas sistēmu
  • Uz ārpusi veramie dāņu tipa logi nodrošina labāko aizsardzību pret vēju un ūdeni, kam ir nozīmīga loma piejūras reģionos. Sakarā ar to, ka šā tipa logi veras uz ārpusi, tad to atvēršanai netraucē aizkari, tāpat arī iespējams uz palodzes glabāt dažādus priekšmetus.

Vispārējā gadījumā tiek izmantots koka rāmis

Kā logu un durvju konstruktīvais materiāls Finnlamelli mājām pamatā tiek izmantots koks, bet nereti ir gadījumi, kad ailēm tiek pasūtīti rāmji, kas izgatavoti no koka un alumīnija. Parasti tiek izmantota priede, ozols un meranti. Koka logi un durvis ir tradicionālas vērtības un rada labu garastāvokli, tie vislabāk piemēroti guļbaļķu mājām.

Koka un alumīnija loga rāmju priekšrocība ir to ilgais mūžs. Ārējai virsmai praktiski nav vajadzīga apdare. Bez loga rāmja svarīga nozīme ir arī stikla paketes izvēlei.

Pareiza stikla pakete nodrošina labu siltumizolāciju

Finnlamelli iesaka izmantot kā minimums 2 kārtu stikla paketi no mīkstā selektīvā stikla (4 mm selektīvais stikls, 4 mm caurspīdīgais stikls, 18 mm attālums starpā, siltuma vadāmības koeficients U= 1,4 W/m2). Telpā starp stikliem tiek pildīta argona gāze, kura nodrošina stikla paketei siltuma vadāmības koeficientu  U=1,1 W/m2.

Toņa izvēlei nav robežu

Mūsu galvenais sadarbības partneris Lasita Aken AS logu un durvju apdarei izmanto Eiropas vadošā krāsu ražotāja Remmers ekoloģiski tīras ūdenī šķīdināmas krāsas un glazūras. Toņus var izvēlēties visas RAL krāsu kartes skalas apjomā.