Guļbūves apdarei var izmantot dažādus konstruktīvos elementus (piemēram, kolonnas, balkonus, virsgaismas utt.) un apdares materiālus (koku, ģipškartona plāksnes, tapetes, krāsu u.c.).

Finnlog mājas galvenokārt ir celtas saskaņā ar principu – ārsienas ir veidotas no masīviem guļbaļķiem, bet iekšsienas kā vieglas karkasa vai mūra konstrukcijas. Šādi mēs vēlamies panākt neatkārtojamāku un daudzveidīgāku interjeru. Ne mazāk svarīgas ir arī celtniecības izmaksas, jo baļķi ir salīdzinoši dārgs materiāls, tādēļ vieglo konstrukciju izmantošana ļauj tās būtiski samazināt.

Sienu apdare

Baļķu un apdares dēļu pārklāšanai parasti izmanto krāsas, lakas un beices uz ūdens bāzes, kā arī dabīgo eļļu. Pārklājot koka virsmu ar krāsu, tā jāklāj vienmērīgi bez izlaidumiem. Jāatceras, ka krāsu nedrīkst klāt vairāk par divām kārtām vai pārāk biezā kārtā, jo mitruma migrācijas dēļ kokā tā var sākt atslāņoties. Lakas uz ūdens bāzes lieto, lai saglabātu koka dabīgo izskatu, kā arī atvieglotu tā tīrīšanu. Lakas uz ūdens bāzes, ar kurām pārklāj koku, neizraisa alerģijas un nekādā veidā nekaitē cilvēkam. Lietojot beices ir jāņem vērā, ka to segtspēja atšķiras atkarībā no ražotāja, tādēl pirms sākt virsmas apstrādāšanu, tonis ir jāpārbauda uz kāda koka gabaliņa. Koka virsmu apstrādei izmanto arī dabīgo eļļu. Šim mērķim ļoti labi der linsēklu eļļa, kas izceļ koksnes struktūru. Starpsienu apdarei, kas visbiežāk veidotas no ģipša plāksnēm vai FIBO blokiem, tiek izmantotas dažādas krāsas, struktūrapmetumi, dabīgie māli un citi materiāli. Tāpat var izmantot plašu dabīgo akmeņu klāstu.

Grīdas un griestu segumi

No baļķiem celtās mājās griestu apdarei visbiežāk tiek izmantoti dēļi vai ģipša plāksnes, kuras ir iespējams krāsot un tonēt atbilstoši interjeram. Kā grīdas segumus Finnlog mitrās telpās iesaka izmantot keramiskās flīzes, bet pārējās telpās – koka parketu, korķi vai dēļus. Koka parketa priekšrocība ir tā salīdzinoši augstā izturība pret mehāniskiem bojājumiem.