Gatavas mājas ārējo izskatu veido cokols, baļķu sienas, koka logi un durvis ar apmalēm, kā arī karnīzes un jumts. Harmonisks mājas ārējās apdares elementu apvienojums veido patīkamo iespaidu, kā arī liecina par šajā mājā dzīvojošo cilvēku labo gaumi.

Cokols

Cokola apdarei visbiežāk tiek izmantots apmetums, kas pārklāts ar krāsu piemērotā tonī. Gadījumā, ja tas ir pagrabstāvs vai augsts cokola stāvs nogāzē, tad apdarei labi derēs dabīgie akmeņi. Jāatceras, ka gadījumā, ja paredzētās apdares biezums pārsniedz 1 cm, tad virs cokola jāiebūvē skārda lāsene, lai novirzītu lieko mitrumu.

Aplodu, sienu, koka logu un durvju apdare

Aplodu, sienu, koka durvju un logu, kā arī karnīžu apdarei tiek izmantotas sedzošas vai caurspīdīgas krāsas. Tās, savukārt, iedala krāsās uz ūdens, šķīdinātāja vai eļļas bāzes. Ārējai apdarei par noturīgākām tiek uzskatītas tumšas sedzošas krāsas uz šķīdinātāja bāzes un par mazāk noturīgiem – gaiši caurspīdīgi toņi. Finnlog baļķu krāsošanai galvenokārt tiek lietoti tonējami antiseptiķi vai lazūras. Karnīžu logu un durvju aplodu pārklāšanai mēs iesakām izmantot sedzošās krāsas, jo tās saskaras ar vislielāko nokrišņu un UV starojuma daudzumu.

Jumta segums

Mājas izskatu būtiski ietekmē arī jumta segums. Finnlog māju jumtiem galvenokārt izmanto dakstiņus. Dakstiņu formas un krāsas izvēle mūsdienās ir ļoti plaša, tādēļ ikviens var atrast sev piemēroto. Kā alternatīvu var klāt skārda jumtu, bituma šindeļus vai dabīgos jumta segumus, piemēram, niedru, lubiņu vai skaidu jumtus, kas ir lieliski piemēroti lauku mājām.