Pateicoties savai dabīgi organiskajai izcelsmei, koka logi ir ārkārtīgi ekoloģisks produkts no cilvēka veselības un pašsajūtas viedokļa. Koks – tas ir pats labākais materiāls siltumu noturīgu logu izgatavošanā. Koka logi ir mūžīgi un tie kalpo ilgus gadus. Salīdzinot ar citiem materiāliem, koka logus ir daudz vieglāk atjaunot. Tāpēc koka logu ekspluatācijas ilgums ir ievērojami garāks.

Mūsdienu logi un durvis arvien vairāk un vairāk pilda dažādas funkcijas: tiem jārada barjera starp ārējo vidi un telpu, tiem jābūt ekonomiskiem, daudzfunkcionāliem un jāizskatās estētiski pievilcīgi.

Sērija Lasita Softline no Igaunijas vecākā koka logu ražošanas uzņēmuma AS Lasita Aken tika izstrādātā ar visu iepriekš minēto kritēriju ievērošanu. Šai uz iekšu veramo viena rāmja logu sērijai raksturīga iezīme ir apaļā forma: malu rādiusi 6-8 mm piešķir formām noteiktu maigumu, kā arī nodrošina apdares izturības ilgmūžību. Trīsslāņu apdarei (piesūcināšana + gruntēšana + caurspīdīga laka vai krāsa, kas apslēpj tekstūru) izstrādājuma malās ir mazāks spiediens; tādā veidā pārklājuma elastības bojāšana un plaisu veidošanās iespēja novesta līdz minimumam. Tāpat tiek izslēgta slāņa nolobīšanās iespēja. Liels koka daļas slīpums (20°) un virsma ar noapaļotām malām labāk atgrūž atmosfēras nokrišņus, tādā veidā novēršot bojājumu iespēju, ko var radīt mitrums.

Sērijas attīstības galvenais mērķis bija siltumnoturības paaugstināšana un nodrošināšana pret aukstuma tiltu veidošanos. Lai paaugstinātu noturību pret aukstuma tiltu veidošanās iespēju, koka daļa starp stikla paketi un ārējo vidi tika palielināta līdz 20 mm. Kā arī vairs netika frēzēta grope, kas atdala vērtni un veicina aukstuma tilta rašanās iespēju, bet ar spīļu palīdzību tiek nostiprināti alumīnija atlējumi (anodēti vai nokrāsoti ar pulverkrāsu RAL krāsu kartes krāsās).

Lai izvairītos no siltuma zaudējumiem un panāktu lielisku ārējo izskatu, mehāniski piestiprinātā pārseglīste ar pieliekamu maliņu izgatavota rāmja veidā un nokrāsota reizē ar atbilstošo loga vērtni/rāmi, tādejādi izvairoties no toņu iespējamajām atšķirībām un loga vērtnes stūru nevienmērības.

Furnitūras gropes kamera ar paaugstinātu drošību ļauj atvērt logu kā klasiskajā pagriešanas-atvāžamajā veidā, tā arī atbīdāmajā un saliekamajā veidā. Sērijveida produkcijas Roto NT bāzes komplektā ietilpst trīs pagriešanas-atvāžamie pārslēdzēji, kuri aprīkoti ar sēnes veida pretuzlaušanas cilpu un atbilstošām plāksnēm uz rāmja. Tas nodrošina efektīgu aizsardzību pret uzlaušanu. Pēc vēlēšanās var uzstādīt arī slēptās cilpas, sistēmu Tilt First un paaugstināt drošības klasi līdz WK1 un WK 2.

Mūsdienu pakešu logiem kopēja iezīme ir daudzfunkcionalitāte. Vienā stikla paketē var kombinēt ekonomiskumu, aizsardzību no saules, drošību, trokšņa slāpēšanu un citas īpašības.

Produkcijas Lasita Softline sērijā ietilpst 3 preču grupas:

Lasita Softline 68 ir klasisks vācu tipa logs, kura siltuma caurlaidības koeficients ir U-1,39 W/(m2K). Rāmja un vērtnes dziļums 68 mm. Taupīgam klientam derēs logs ar divkameru stikla paketi, kurā telpa starp stikliem aizpildīta ar argonu. Viens no stikliem ir enerģiju taupošs (stikla siltuma caurlaidības koeficients U-1,1 W/(m2K)). Logs ar vienu vērtnes blīvējumu; nav pārseglīstes blīvējuma.

Lasita Softline 78 ir siltumu necaurlaidīgs vācu tipa logs. Rāmja un vērtnes dziļums 78 mm. Vērtne aprīkota ar diviem blīvējumiem. Pārseglīste ar pieliekamu maliņu un blīvējumu. Loga siltuma caurlaidību U-0,97 W/(m2K) nodrošina trīs kameru stikla pakete ar diviem enerģiju taupošiem stikliem un distances rāmīšiem swisspacer, kā arī ar argonu pildīta stikla pakete ar siltuma caurlaidību U-0,7 W/(m2K).

Lasita Softline 78 Energy Saver ir enerģiju taupošs vācu tipa logs. Rāmja un vērtnes dziļums 78 mm. Vislabākās enerģiju taupošās īpašības tiek nodrošinātas pateicoties atdalītam koka profilam un stikla paketes padziļinātajai ievietošanai kokā. Logs ar paaugstinātu siltuma necaurlaidību (U-0,81 W/(m2∙K)) kopumā atbilst pasīvās celtniecības prasībām un ir aprīkots ar diviem vērtnes blīvējumiem, pārseglīstes blīvējumu un trīskāršu stikla paketi. Enerģiju taupošā stikla pakete (siltuma caurlaidība 0,6 W/(m2K)) aprīkota ar diviem enerģiju taupošiem stikliem, distances rāmīšiem swisspacer un pildīta ar kriptonu.

TEHNISKIE DATI:

  • Koka elementi izgatavoti no masīvkoka materiāla, kurš salīmēts no 3-4 lamelēm.
  • Lai izvairītos no aukstuma tiltu rašanās, starp ārējo vidi un stikla paketi tiek izvietota koka daļa ar platumu 20 mm (3).
  • 20° slīpumi un 6-8 mm rādiusi piešķir produkcijai daudz maigākas formas.
  • Lai nodrošinātu aizsardzību pret UV staru iedarbību, produkcija pēc 4 – slāņu sistēmas tiek apstrādāta ar ūdens bāzes materiāliem: piesūcināšana – gruntēšana – pirmā krāsošana (lakošana) – noslēguma krāsošana (lakošana).
  • Lai nodrošinātu aizsardzību pret mitruma un dabas apstākļu iedarbību, koks tiek aizsargāts no ārpuses – daļēji ar alumīnija lējumu palīdzību (5,6) (koka produkcija) vai pa visu virsmu ar aizsargājoša alumīnija profila palīdzību (koka-alumīnija produkcija).
  • Furnitūras gropes kamerā ir ar paaugstinātu drošību (8) furnitūra nedalīti ir izvietota apkārt rāmim. Standarta komplektācijā ir viens pretuzlaušanas elements un mikrovēdināšanas sistēma. Papildinot sistēmu ar pretuzlaušanas elementiem, drošību var paaugstināt līdz WK1 un WK2 līmeņiem.
  • Blīvu logu rāmju aizvēršanos nodrošina elastīgi blīvējumi no silikona un gumijas maisījuma (7), kuri garantē ekspluatācija drošību daudzu gadu garumā.
  • Stikla paketes tiek nofiksētas ar pārseglīstēm ar koka gropēm, kuras aprīkotas ar apakšas blīvējumiem (4). Pārseglīstes tiek nofiksētas mehāniski ar naglu palīdzību.
  • Stikla paketes (2) pa perimetru tiek blīvētas ar neitrālu silikonu.
  • Vērtņu atvēršanai un aizvēršanai tiek izmantoti izturīgi rokturi.

 

INFORMĀCIJA PAR UZŅĒMUMU:

Uzņēmums AS Lasita Aken dibināts 1989. gadā un 100% balstīts uz Igaunijas kapitālu. Uzņēmums ar mūsdienīgām tehnoloģijām un kvalificētu personālu ir  visvecākais Igaunijas uzņēmums, kurš nodarbojas ar koka un koka-alumīnija logu un durvju ražošanu un pārdošanu. Uzņēmuma ražotne un galvenais birojs atrodas Tartu pilsētā.

lasita-aken-logo_260x57 lasita-logo-eco_260x51